SILCARE NAPPA FOOT CREAM LAVENDER 110ml | KREM PËR KËMBË

2.99

Kodi: 5902232123005

Statusi: Jashtë Stokut

Quick Overview

Këmbët e lodhura kërkojnë përkujdesje të veçantë. Për të sjellur relaksim maksimal, provoni produktin e ri të Silcare për përdorim në secilën ditë – Relaxing Lavender Foot Cream.

TRANSPORTI BËHET NË TË GJITHË BOTËN

Dërgesat brenda territorit të Kosovës arrijnë për 24 orë pune dhe transporti është GRATIS për të gjitha blerjet mbi 9.99€.
Dërgesat jashtë Kosovës me DHL do të arrijnë tek destinacioni i kërkuar brenda 24 deri në 48 orë.

Këmbët e lodhura kërkojnë përkujdesje të veçantë. Për të sjellur relaksim maksimal, provoni produktin e ri të Silcare për përdorim në secilën ditë – Relaxing Lavender Foot Cream.

Me formulë të dizajnuar në mënyrë të veçantë për përbërësit e vajrave: vaji esencial i livandos, të rrushit dhe ullirit kanë veti relaksuese, me lagështi dhe lubrifikues. Krema e tillë mund të përdoret për përkujdesin e secilit lloj të lëkurës. Glicerina parandalon humbjen e tepërt të ujit, zbutë, përmirëson elasticitetin dhe lehtëson tretjen e substancave të tjera thellë në epidermis.

Aroma relaksuese e livandos ka ndikim pozitiv në lëkurën e këmbëve, duke përjetuar fushat e livandos në Provencë.

Mënyra e përdorimit: masazhojeni në lëkurën të pastër dhe të tharë të këmbës derisa të tretet.

Aromat në dispozicion: livando

Përbërësit e kremit:

Vaji esencial livando – pengon shumëfishimin e bakterieve dhe kërpurdhave, vepron qetësisht dhe zvogëlon presionin e gjakut. Përdoret në rastet e lodhjes, tensionit nervor, pagjumësisë së shkaktuar nga nervat dhe shputat e sportistëve. Zvogëlon stresin, depresionin dhe ankthin, poashtu përmirëson disponimin dhe liron pakëz dhembjen.

Vaji i bajameve – është hidratizues i mirë, përmban antioksidant. Rekomandohet për përkujdesje të lëkurës e cila është e tharë, e irrituar dhe pas barjes dush. Përmban EFAs – mbi 85% e acidit oleik omega-9, acidin linolenik omega-6 dhe acidet linoleike omega-3.

Vaj të rrushit – i pasur me EFAs  ω-3, ω-6, ω-9 dhe vitamin E, e cila mbështjellë bazën e thoit dhe vepron si antioksidant. Përmban deri në 0,5% të antioksidantëve të grupit të përbërësve të fenolikut (acidit vanillik dhe sinapik).

Glicerin – e lidhë ujin me epidermis, e hidratizon dhe mbron kundër tharjes së tepërt të lëkurës, vepron si zbutës, e përmirëson elasticitetin, e lehtëson tretjen e substancave të tjera që gjenden thellë në lëkurë.

Vitamin E – kundër plakjes, vepron kundër rrënjëve të lira, kundër-nxitës, rregullon shfrytëzimin e ujit, normalizon reactivitetin e lëkurës.

 

UNI Cosmetics

Produkte bukurie nga linjat më të njohura botërore me çmimet më të lira në treg dhe cilësi të shkëlqyeshme.

Gjithmonë të përkushtuar drejt risive dhe produkteve të reja!

Transporti i produkteve bëhet në të gjithë botën.

• Për porositë jashtë Kosovës, transporti i produktit pas pranimit të pagesës, do të niset brenda 1 deri në 3 ditë pune nga DHL apo nga Posta e Kosovës Sh.A., varësisht prej kërkesës suaj.

• Porositë brenda territorit të Kosovës arrijnë për 24 orë pune dhe transporti është GRATIS për të gjitha blerjet mbi 9.99€. Për çdo blerje nën 9.99€, transporti paguhet plus 2.49€.

• Porositë jashtë Kosovës do të arrijnë tek destinacioni i kërkuar prej 24-48 orë pune, nëse kërkoni që transporti i porosive të bëhet me DHL.

• Porositë jashtë Kosovës do të arrijnë tek destinacioni i kërkuar brenda 7 deri në 30 ditë pune, nëse kërkoni që transporti i porosive të bëhet me Postën e Kosovës Sh.A.

• Për blerjet jashtë territorit të Kosovës, pagesa duhet të bëhet paraprakisht.

• Për porositë jashtë Kosovës, të cilat kanë peshë më të madhe se 30kg, ju lutem na kontaktoni në email: info@unibeauty.biz, sepse është e mundur që të ju ofrojmë çmim më të volitshëm të transportit sesa në ofertën që e kemi në web faqe.

• Nuk marrim përgjegjësi nëse eventualisht e keni dhënë adresën e destinimit gabim dhe kështu produktet nuk kanë arritur në destinacionin e dëshiruar.

• Nuk marrim përgjegjësi nëse eventualisht dërgesat vonohen për arsye të ndalimit nga dogana e shtetit tuaj.

• Ju lutem keni pasasysh, në rast se dogana e shtetit tuaj imponon pagesë doganore apo taksa të tjera për produktet e porositura, atëherë ju jeni të obliguar t’i paguani ato.

• Në rast së për arsye të ndryshme, dogana e shtetit tuaj ndalon produktet e blera/porositura, atëherë është përgjegjësi e blerësit/porositësit që ta bëjë pagesën shtesë për transport dhe ta organizoj transportin nga pika doganore deri në adresën e kërkuar.

• Ju lutem na konfirmoni adresën pasi që të përzgjedhni produktin.

• Të hollat do t’iu kthehen nëse nuk arrihet të realizohet porosia.

• Të hollat kthehen në mënyrë të plotë apo të pjesshme nëse ndonjë produkt nuk ka arritur ashtu siç është porositur.

• Lokacioni i produktit: Prishtinë, Republika e Kosovës.

DETAJET E PAKETIMIT TË PRODUKTIT PËR TRANSPORT:

Lartësia: 18cm
Gjerësia: 2.5cm
Gjatësia: 12cm
Pesha: 140g
Sasia: 1 Njësi

Nëse keni ndonjë pyetje lidhur me transportin apo pagesën, ju lutemi na kontaktoni përmes e-mail adresës: info@unibeauty.biz apo përmes formës së konktatit që gjendet në web-faqen tonë. Ne do të mundohemi t’u përgjigjemi pyetjeve apo kërkesave tuaja në kohë sa më të shkurtër.

Për të lehtësuar komunikimin, ju lutemi vendoseni kodin e produktit apo numrin e porosisë në të gjitha format e komunkimit.